Vishay/Dale RN55C4321FR36
RN55C4321FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C4321FR36
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C4321FR36.pdf
Availability of RN55C4321FR36
QUANTITY
RN55C4321FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C4321FR36
Internal Part NumberEIS-RN55C4321FR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C4321FR36
Related LinksRN55C4, RN55C4321FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C4321FR36 Details Description
Related parts for RN55C4321FR36
CONN SPRING CONT 34 POS .276 SMD datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 36POS DL .100 BLK datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
SSD 96GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS GAN 150V 12A BUMPED DIE datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT SKT datasheet.pdf