Laird Technologies - Signal Integrity Products CC2824E253R-10
CC2824E253R-10 picture photo
Mfg. Part Number
CC2824E253R-10
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE CAN-BUS 25.0UH 800MA
Datasheet Download
CC2824E253R-10.pdf
Availability of CC2824E253R-10
QUANTITY
CC2824E253R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC2824E253R-10
Internal Part NumberEIS-CC2824E253R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCC
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance25µH
Current800mA
DC Resistance (DCR)130 mOhm
Impedance2 kOhm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm)
Height (Max)0.193" (4.90mm)
Package / CaseHorizontal, 4 Flat Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC2824E253R-10
CC2824E253R-10 Details Description
Related parts for CC2824E253R-10
MOSFET N-CH 100V 57A TO-220AB datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-VQFN datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 13pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf