TDK Corporation CC45SL3AD101JYNNA
CC45SL3AD101JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD101JYNNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD101JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD101JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD101JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD101JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD101JYNNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD101JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD101JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD101JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD101JYNNA
IC ELECTR CIRCUIT BREAKER 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TOOL CRIMP HEAD 69005 22-10AWG datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.210" UNIV datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 150-166MHZ BN datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
UPS SMART PRO TOWER RUN 6 OUTLET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf