TDK Corporation CC45SL3AD102JYNN
CC45SL3AD102JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD102JYNN
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD102JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD102JYNN
QUANTITY
CC45SL3AD102JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD102JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD102JYNN
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD102JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD102JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD102JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD102JYNN
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/YEL datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.4A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
LED RED 5.5MM ROUND T/H datasheet.pdf