TDK Corporation CC45SL3AD120JYNNA
CC45SL3AD120JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD120JYNNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 12PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD120JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD120JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD120JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD120JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD120JYNNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD120JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD120JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD120JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD120JYNNA
BATTERY NIMH AAA 1.2V 700MAH datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8UMAX datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SOT23 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC FPGA 370 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 22PIN SLD CUP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 480V 5A datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf