TDK Corporation CC45SL3AD151JYNN
CC45SL3AD151JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD151JYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD151JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD151JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3AD151JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD151JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD151JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD151JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD151JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD151JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD151JYNN
RES SMD 226 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 26.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP 2F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf