TDK Corporation TF3423VU-102Y10R0-01
TF3423VU-102Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3423VU-102Y10R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 10A VERTICAL
Datasheet Download
TF3423VU-102Y10R0-01.pdf
Availability of TF3423VU-102Y10R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3423VU-102Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3423VU-102Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3423VU-102Y10R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current10A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.299" Dia x 0.906" W (33.00mm x 23.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3423VU-102Y10R0-01
Related LinksTF3423VU-1, TF3423VU-102Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3423VU-102Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF3423VU-102Y10R0-01
IC PCI-PCI BRIDGE ASYNC 256-PBGA datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TIMING-OVER-PACKET 256TEBGA-2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 261K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf