TDK Corporation CC45SL3AD221JYNN
CC45SL3AD221JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD221JYNN
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD221JYNN.pdf
Availability of CC45SL3AD221JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3AD221JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD221JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD221JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD221JYNN
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD221JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD221JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3AD221JYNN
IC HDSL ANALOG FRONT END 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf