TDK Corporation CC45SL3AD560JYNNA
CC45SL3AD560JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3AD560JYNNA
Brief Description
CAP CER 56PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3AD560JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3AD560JYNNA
QUANTITY
CC45SL3AD560JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3AD560JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3AD560JYNNA
PackagingBulk
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3AD560JYNNA
Related LinksCC45SL3A, CC45SL3AD560JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3AD560JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3AD560JYNNA
IC MCU FLASH 32KB 25MHZ 40-DIP datasheet.pdf
BIT HEX 5/32" 0.98" 2/PK datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE PIP 3A ADJ-OUT 10SMD datasheet.pdf
78K0 LX2 IECUBE 64 LQFP T-TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SITE LICENSE MOST NIC datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf