TDK Corporation CC45SL3FD100JYNN
CC45SL3FD100JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD100JYNN
Brief Description
CAP CER 10PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD100JYNN.pdf
Availability of CC45SL3FD100JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3FD100JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD100JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD100JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD100JYNN
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD100JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD100JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3FD100JYNN
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
INSTALL SCREW FOR DH80A RCPTS datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/16/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 65MA 27 OHM SMD datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4 OHM 225W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 5A DO221AC datasheet.pdf