Yageo RT0402FRE0713RL
RT0402FRE0713RL picture photo
Mfg. Part Number
RT0402FRE0713RL
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RT0402FRE0713RL.pdf
Availability of RT0402FRE0713RL
QUANTITY
RT0402FRE0713RL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0402FRE0713RL
Internal Part NumberEIS-RT0402FRE0713RL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0402FRE0713RL
Related LinksRT0402F, RT0402FRE0713RL Datasheet, Yageo Distributor
RT0402FRE0713RL Details Description
Related parts for RT0402FRE0713RL
FIXED IND 27UH 2A 69 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 59POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
GROMMET 0.313" RUBBER BLACK datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 4PORT WHITE datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
ASURO EDU C-PRGRMMBL ROBOT KIT datasheet.pdf
TV 6C 6#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
TV 18C 18#20 PIN RECP datasheet.pdf
1 MHz to 10 GHz, 55 dB Log Detector/Controller IC datasheet.pdf