TDK Corporation CC45SL3FD101JYNNA
CC45SL3FD101JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD101JYNNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD101JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD101JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD101JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD101JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD101JYNNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD101JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD101JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD101JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD101JYNNA
OPTOISOLATOR 4.17KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TLV7163318 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO LNG HNG L datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf