Texas Instruments LMV321Q1M5/NOPB
LMV321Q1M5/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LMV321Q1M5/NOPB
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5
Datasheet Download
LMV321Q1M5/NOPB.pdf
Availability of LMV321Q1M5/NOPB
QUANTITY
LMV321Q1M5/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LMV321Q1M5/NOPB
Internal Part NumberEIS-LMV321Q1M5/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits1
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate1 V/µs
Gain Bandwidth Product1MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias15nA
Voltage - Input Offset1.7mV
Current - Supply130µA
Current - Output / Channel160mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMV321Q1M5/NOPB
Related LinksLMV321Q, LMV321Q1M5/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMV321Q1M5/NOPB Details Description
Related parts for LMV321Q1M5/NOPB
CTRLR TEMP SSR 240V 90A AC OUT datasheet.pdf
FERRULE 1.5MM 14 RED 1 = 500PCS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
TRIMMER 470 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
COND CRIMP PUNCH datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X6T 0402 datasheet.pdf