TDK Corporation CC45SL3FD121JYNN
CC45SL3FD121JYNN picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD121JYNN
Brief Description
CAP CER 120PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD121JYNN.pdf
Availability of CC45SL3FD121JYNN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CC45SL3FD121JYNN Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD121JYNN
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD121JYNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD121JYNN
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD121JYNN Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD121JYNN Details Description
Related parts for CC45SL3FD121JYNN
RES SMD 162K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EQUAL DVI HDMI RETIMER 48-LLP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62K OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 240POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
TM3227M6R3EHBA datasheet.pdf
FIXED IND 52NH 750MA 270 MOHM datasheet.pdf