TDK Corporation CC45SL3FD121JYNNA
CC45SL3FD121JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD121JYNNA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD121JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD121JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD121JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD121JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD121JYNNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD121JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD121JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD121JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD121JYNNA
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 48POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
20M 3.0KW 5.0KW POWER CABLE datasheet.pdf
PAC-CJ1W-HE20-V0-3M datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 3W DO204AL datasheet.pdf