TDK Corporation CC45SL3FD121JYNNA
CC45SL3FD121JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD121JYNNA
Brief Description
CAP CER 120PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD121JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD121JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD121JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD121JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD121JYNNA
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD121JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD121JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD121JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD121JYNNA
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V LP CAPS 28SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CLIP MINI PLIER STAINLESS 50A datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V SMD datasheet.pdf