TDK Corporation CC45SL3FD180JYNNA
CC45SL3FD180JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD180JYNNA
Brief Description
CAP CER 18PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD180JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD180JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD180JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD180JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD180JYNNA
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD180JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD180JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD180JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD180JYNNA
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 35A TO218 datasheet.pdf
LED 1" DOME RED PMI 12V C1D2 datasheet.pdf
BUTTON/LENS SQ DEAD FRONT datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf