TDK Corporation CC45SL3FD220JYNNA
CC45SL3FD220JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD220JYNNA
Brief Description
CAP CER 22PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD220JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD220JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD220JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD220JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD220JYNNA
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD220JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD220JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD220JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD220JYNNA
Crystal 12.0960MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 8-SOIC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 2.5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf