TDK Corporation CC45SL3FD820JYNNA
CC45SL3FD820JYNNA picture photo
Mfg. Part Number
CC45SL3FD820JYNNA
Brief Description
CAP CER 82PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
CC45SL3FD820JYNNA.pdf
Availability of CC45SL3FD820JYNNA
QUANTITY
CC45SL3FD820JYNNA Order Process
Ship out your order
Specifications of CC45SL3FD820JYNNA
Internal Part NumberEIS-CC45SL3FD820JYNNA
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC45SL3FD820JYNNA
Related LinksCC45SL3F, CC45SL3FD820JYNNA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CC45SL3FD820JYNNA Details Description
Related parts for CC45SL3FD820JYNNA
CAP ARRAY 0.1UF 25V X5R 0504 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 32A AC/DC datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
GT 4C 4#12 PIN RECP WALL RM datasheet.pdf
AC/DC POWER SUPPLY 600W ENCLOSED datasheet.pdf