Vector Electronics & Technology, Inc. CCA19M/90
CCA19M/90 picture photo
Mfg. Part Number
CCA19M/90
Manufacturer
Product Category
Card Racks
Brief Description
CARD CAGE ASSMBL METAL SCREW-IN
Datasheet Download
CCA19M/90.pdf
Availability of CCA19M/90
QUANTITY
CCA19M/90 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCA19M/90
Internal Part NumberEIS-CCA19M/90
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Racks
SeriesVectorPak™ CCA
TypeAssembled Subracks with Card Guides
Size / Dimension15.750" L x 19.000" W (400.05mm x 482.60mm)
Height7U = 12.250" (311.15mm)
Card Size Range11.500" H x 13.500" L (292.10mm x 342.90mm)
Guide MethodCard Guide
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCA19M/90
Related LinksCCA1, CCA19M/90 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
CCA19M/90 Details Description
Related parts for CCA19M/90
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LMZ10505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
TX-S RELAY datasheet.pdf
BOARD EVALUATION VNH5050A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 600W datasheet.pdf