Crystek Corporation CCHD-950-25-54.000
CCHD-950-25-54.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCHD-950-25-54.000
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CCHD-950-25-54.000.pdf
Availability of CCHD-950-25-54.000
QUANTITY
CCHD-950-25-54.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCHD-950-25-54.000
Internal Part NumberEIS-CCHD-950-25-54.000
Standard Package25
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCHD-950-25-54.000
Related LinksCCHD-950-, CCHD-950-25-54.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCHD-950-25-54.000 Details Description
Related parts for CCHD-950-25-54.000
HOOK-UP STRND 10AWG YELLOW datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED SLIDE 1POS TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 88POS 8ROW datasheet.pdf
LED PERMA LIGHT GREEN datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 6 OUT 24V datasheet.pdf