Crystek Corporation CCHD-950-50-45.1584
CCHD-950-50-45.1584 picture photo
Mfg. Part Number
CCHD-950-50-45.1584
Brief Description
OSC XO 45.1584MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CCHD-950-50-45.1584.pdf
Availability of CCHD-950-50-45.1584
QUANTITY
CCHD-950-50-45.1584 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCHD-950-50-45.1584
Internal Part NumberEIS-CCHD-950-50-45.1584
Featured ProductCCHD-950 Series Oscillators
TypeXO (Standard)
Frequency45.1584MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCHD-950-50-45.1584
Related LinksCCHD-950-, CCHD-950-50-45.1584 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCHD-950-50-45.1584 Details Description
Related parts for CCHD-950-50-45.1584
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMB datasheet.pdf
RES 56 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4.8A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf