Crystek Corporation CCHD-950X-25-80.000
CCHD-950X-25-80.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCHD-950X-25-80.000
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CCHD-950X-25-80.000.pdf
Availability of CCHD-950X-25-80.000
QUANTITY
CCHD-950X-25-80.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCHD-950X-25-80.000
Internal Part NumberEIS-CCHD-950X-25-80.000
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCHD-950X-25-80.000
Related LinksCCHD-950X, CCHD-950X-25-80.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCHD-950X-25-80.000 Details Description
Related parts for CCHD-950X-25-80.000
CONN SOCKET 26-30AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 2POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 5.6A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 870MA 100 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf