Crystek Corporation CCHD-950X-25-80.000
CCHD-950X-25-80.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCHD-950X-25-80.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CCHD-950X-25-80.000.pdf
Availability of CCHD-950X-25-80.000
QUANTITY
CCHD-950X-25-80.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCHD-950X-25-80.000
Internal Part NumberEIS-CCHD-950X-25-80.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCCHD-950 Overview
RoHS InformationCCHD-950 Certificate of Compliance
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCHD-950
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCHD-950X-25-80.000
Related LinksCCHD-950X, CCHD-950X-25-80.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCHD-950X-25-80.000 Details Description
Related parts for CCHD-950X-25-80.000
IC PROM SER 10K 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
KIT SOCKET TOOL SET 70PC datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 100NS 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
MODEM RAD USB / RS232 915MHZ 1KM datasheet.pdf