Vector Electronics & Technology, Inc. CCK15F/90
CCK15F/90 picture photo
Mfg. Part Number
CCK15F/90
Manufacturer
Product Category
Card Racks
Brief Description
CARD RACK EIA 4UX19X12 FRAMEONLY
Datasheet Download
CCK15F/90.pdf
Availability of CCK15F/90
QUANTITY
CCK15F/90 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCK15F/90
Internal Part NumberEIS-CCK15F/90
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Racks
SeriesVectorPak™ CCK
TypeSubrack Kit
Size / Dimension12.000" L x 19.000" W (304.80mm x 482.60mm)
Height4U = 7.000" (177.80mm)
Card Size Range4.250" ~ 6.250" H x 9.600" L (107.95mm ~ 158.75mm x 243.84mm)
Guide MethodNo Card Guide
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCK15F/90
Related LinksCCK1, CCK15F/90 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
CCK15F/90 Details Description
Related parts for CCK15F/90
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 240V datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 9V datasheet.pdf
BEAD FERRITE 600 OHM 1A 1608 datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 510 OHM 7SIP datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf