Crystek Corporation CCLD-912-50-156.250
CCLD-912-50-156.250 picture photo
Mfg. Part Number
CCLD-912-50-156.250
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CCLD-912-50-156.250.pdf
Availability of CCLD-912-50-156.250
QUANTITY
CCLD-912-50-156.250 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCLD-912-50-156.250
Internal Part NumberEIS-CCLD-912-50-156.250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCLD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)66mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCLD-912-50-156.250
Related LinksCCLD-912-, CCLD-912-50-156.250 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCLD-912-50-156.250 Details Description
Related parts for CCLD-912-50-156.250
BASE ELEMENT W/O SNAP FT 16.5MM datasheet.pdf
IC 4X4 REGISTER FILE 3ST 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 5POS STRAIGHT SOCKET 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL SIDE 63X20X0.8" BE/GY 1/PR datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf