Crystek Corporation CCMX-MM-RG316-24
CCMX-MM-RG316-24 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX-MM-RG316-24
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML STR / ML STR 24"
Datasheet Download
CCMX-MM-RG316-24.pdf
Availability of CCMX-MM-RG316-24
QUANTITY
CCMX-MM-RG316-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX-MM-RG316-24
Internal Part NumberEIS-CCMX-MM-RG316-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug
2nd ConnectorMMCX Male Plug
Length24.0" (609.6mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX-MM-RG316-24
Related LinksCCMX-MM-, CCMX-MM-RG316-24 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX-MM-RG316-24 Details Description
Related parts for CCMX-MM-RG316-24
METER DELUXE SURFACE RESISTIVITY datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf
Surface mounted, 2 pin package IC datasheet.pdf