Crystek Corporation CCMX1-MM-RG316-12
CCMX1-MM-RG316-12 picture photo
Mfg. Part Number
CCMX1-MM-RG316-12
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABL MMCX ML STR / ML RA 12"
Datasheet Download
CCMX1-MM-RG316-12.pdf
Availability of CCMX1-MM-RG316-12
QUANTITY
CCMX1-MM-RG316-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCMX1-MM-RG316-12
Internal Part NumberEIS-CCMX1-MM-RG316-12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMMCX to MMCX
1st ConnectorMMCX Male Plug
2nd ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
Length12.0" (304.8mm)
Cable TypeRG-316
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCMX1-MM-RG316-12
Related LinksCCMX1-MM, CCMX1-MM-RG316-12 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCMX1-MM-RG316-12 Details Description
Related parts for CCMX1-MM-RG316-12
FIXED IND 100NH 22A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 3.579545MHz 30ppm 17pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 750MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE PROFINET datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
DEVELOPMENT BOARD W/ ZM5304 datasheet.pdf
WIRELESS PCI/USB CONTROLLER IC datasheet.pdf
Quad, 16-Bit DAC with 5 ppm/C On-Chip Reference in 14-Lead TSSOP IC datasheet.pdf