Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCP-1-100CF
CCP-1-100CF picture photo
Mfg. Part Number
CCP-1-100CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
CIRCUIT PROTECTOR 600VDC 100A
Datasheet Download
CCP-1-100CF.pdf
Availability of CCP-1-100CF
QUANTITY
CCP-1-100CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCP-1-100CF
Internal Part NumberEIS-CCP-1-100CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCP-1-100CF
Related LinksCCP-1, CCP-1-100CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCP-1-100CF Details Description
Related parts for CCP-1-100CF
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 8W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 8W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO214AC datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 12-10AWG M10 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG RED 5000' datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf