Eaton (formerly Cooper Bussmann) CCPB-3-70CF
CCPB-3-70CF picture photo
Mfg. Part Number
CCPB-3-70CF
Manufacturer
Product Category
Disconnect Switch Components
Brief Description
CCP BASE 3 POLE 70A CF PANEL BOA
Datasheet Download
CCPB-3-70CF.pdf
Availability of CCPB-3-70CF
QUANTITY
CCPB-3-70CF Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPB-3-70CF
Internal Part NumberEIS-CCPB-3-70CF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Circuit Protection
FamilyDisconnect Switch Components
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPB-3-70CF
Related LinksCCPB-, CCPB-3-70CF Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CCPB-3-70CF Details Description
Related parts for CCPB-3-70CF
CONN BNC PLUG R/A 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 530MA 2.01 OHM SMD datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR TO263-15 datasheet.pdf
POT 2.2K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
PLC RELAY OPTOCOUPLER 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf