Crystek Corporation CCPD-575X-20-125.000
CCPD-575X-20-125.000 picture photo
Mfg. Part Number
CCPD-575X-20-125.000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC 125.000MHZ 3.3V LVPECL SMD
Datasheet Download
CCPD-575X-20-125.000.pdf
Availability of CCPD-575X-20-125.000
QUANTITY
CCPD-575X-20-125.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPD-575X-20-125.000
Internal Part NumberEIS-CCPD-575X-20-125.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCPD-575
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.200" W (7.50mm x 5.08mm)
Height0.098" (2.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPD-575X-20-125.000
Related LinksCCPD-575X-, CCPD-575X-20-125.000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCPD-575X-20-125.000 Details Description
Related parts for CCPD-575X-20-125.000
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSY I/O TO 6POS PLUG 5M datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC VCXO 1.29601GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
I-PASS VERT 26CKT RCPT SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 100MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 171 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560K OHM 14DIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 20.000000MHZ SMD datasheet.pdf
IC PROM PROG C-TEMP 5V 8-DIP datasheet.pdf