Crystek Corporation CCPD-915M-50-311.04
CCPD-915M-50-311.04 picture photo
Mfg. Part Number
CCPD-915M-50-311.04
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CCPD-915M-50-311.04.pdf
Availability of CCPD-915M-50-311.04
QUANTITY
CCPD-915M-50-311.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCPD-915M-50-311.04
Internal Part NumberEIS-CCPD-915M-50-311.04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCCPD-915 Certificate of Compliance
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCCPD-915
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency311.04MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height0.209" (5.30mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCPD-915M-50-311.04
Related LinksCCPD-915M, CCPD-915M-50-311.04 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCPD-915M-50-311.04 Details Description
Related parts for CCPD-915M-50-311.04
CAP ALUM 220UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 400MHZ 5GS/S 4CH datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN RECEPT 45POS PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 2POS datasheet.pdf