| Internal Part Number | EIS-CCSMA-MM-086-10 | |
| Family | Coaxial Cables (RF) | |
| Series | - | |
| 1st Connector | SMA Male Plug | |
| 2nd Connector | SMA Male Plug | |
| Length | 10.00" (254.0mm) | |
| Cable Type | Hand Formable .086 | |
| Impedance | 50 Ohm | |
| Frequency - Max | 12GHz | |
| Color | Silver | |
| Features | Shielded | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |