| Internal Part Number | EIS-CCSMA-MM-LL142-12 | |
| Featured Product | RF Coaxial Cable Assemblies | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cable Assemblies | |
| Family | Coaxial Cables (RF) | |
| Series | LL142 | |
| Gender | Male to Male | |
| Style | SMA to SMA | |
| 1st Connector | SMA Male Plug | |
| 2nd Connector | SMA Male Plug | |
| Length | 12.0" (304.8mm) | |
| Cable Type | 4.95mm OD Coaxial Cable | |
| Impedance | 50 Ohm | |
| Frequency - Max | 18GHz | |
| Color | Blue | |
| Features | Shielded | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | |