Crystek Corporation CCSMA1-MM-SS402-36
CCSMA1-MM-SS402-36 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA1-MM-SS402-36
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 36""
Datasheet Download
CCSMA1-MM-SS402-36.pdf
Availability of CCSMA1-MM-SS402-36
QUANTITY
CCSMA1-MM-SS402-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA1-MM-SS402-36
Internal Part NumberEIS-CCSMA1-MM-SS402-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSS402
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug, Right Angle
Length36.0" (914.4mm)
Cable Type4.14mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorBlue
FeaturesShielded
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA1-MM-SS402-36
Related LinksCCSMA1-MM, CCSMA1-MM-SS402-36 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA1-MM-SS402-36 Details Description
Related parts for CCSMA1-MM-SS402-36
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL ALARM DC I-IN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 15A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
MINIFITJR PLG FREEHNG DR 16CKT V datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 3KV RADIAL datasheet.pdf