AVX Corporation TPSD337M006R0100
TPSD337M006R0100 picture photo
Mfg. Part Number
TPSD337M006R0100
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
TPSD337M006R0100.pdf
Availability of TPSD337M006R0100
QUANTITY
TPSD337M006R0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSD337M006R0100
Internal Part NumberEIS-TPSD337M006R0100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSD337M006R0100
Related LinksTPSD337M, TPSD337M006R0100 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSD337M006R0100 Details Description
Related parts for TPSD337M006R0100
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
USB PROGRAMMING DONGLE datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M M12 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LABEL CARD datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD datasheet.pdf