Crystek Corporation CCSMA18-MM-086F-120
CCSMA18-MM-086F-120 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-086F-120
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RF CABLE FLEX 086 SMA M/M 120"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-086F-120.pdf
Availability of CCSMA18-MM-086F-120
QUANTITY
CCSMA18-MM-086F-120 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-086F-120
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-086F-120
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleSMA to SMA
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length120" (3.05m) 10'
Cable Type2.54mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorBlue
FeaturesShielded
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-086F-120
Related LinksCCSMA18-M, CCSMA18-MM-086F-120 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-086F-120 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-086F-120
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
LED REFLECTOR INTERNAL 3MM RED datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf