Crystek Corporation CCSMA18-MM-086F-36
CCSMA18-MM-086F-36 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMA18-MM-086F-36
Brief Description
RF CABLE FLEX 086 SMA M/M 36"
Datasheet Download
CCSMA18-MM-086F-36.pdf
Availability of CCSMA18-MM-086F-36
QUANTITY
CCSMA18-MM-086F-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMA18-MM-086F-36
Internal Part NumberEIS-CCSMA18-MM-086F-36
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
2nd ConnectorSMA Male Plug
Length36.0" (914.4mm)
Cable Type2.54mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max18GHz
ColorBlue
FeaturesShielded
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMA18-MM-086F-36
Related LinksCCSMA18-M, CCSMA18-MM-086F-36 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMA18-MM-086F-36 Details Description
Related parts for CCSMA18-MM-086F-36
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 50MA 3HSIP datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE HV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS RACK AND PANEL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 660MA 624 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf