Crystek Corporation CCSMX1-FBM-RG178-18
CCSMX1-FBM-RG178-18 picture photo
Mfg. Part Number
CCSMX1-FBM-RG178-18
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
RFCBL SMA FM BKD MMCX ML RA 18"
Datasheet Download
CCSMX1-FBM-RG178-18.pdf
Availability of CCSMX1-FBM-RG178-18
QUANTITY
CCSMX1-FBM-RG178-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CCSMX1-FBM-RG178-18
Internal Part NumberEIS-CCSMX1-FBM-RG178-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderFemale to Male
StyleSMA to MMCX
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorMMCX Male Plug, Right Angle
Length18.0" (457.2mm)
Cable TypeRG-178
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
Color-
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CCSMX1-FBM-RG178-18
Related LinksCCSMX1-FB, CCSMX1-FBM-RG178-18 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CCSMX1-FBM-RG178-18 Details Description
Related parts for CCSMX1-FBM-RG178-18
DIFFUSER WHITE FOR AT4074 SQ CAP datasheet.pdf
CABLE GLAND PLASTIC EXE PG 11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
MAX-LOC F3 3/4 .218X.640 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.9A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.43V 500MW SOD80 datasheet.pdf