Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-21F-203-C3-R0
ATS-21F-203-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-21F-203-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-21F-203-C3-R0.pdf
Availability of ATS-21F-203-C3-R0
QUANTITY
ATS-21F-203-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-21F-203-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-21F-203-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.04°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-21F-203-C3-R0
Related LinksATS-21F-, ATS-21F-203-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-21F-203-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-21F-203-C3-R0
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.021A SOT-23 datasheet.pdf
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf