Cornell Dubilier Electronics CD10ED300GO3F
CD10ED300GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD10ED300GO3F
Brief Description
CAP MICA 30PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10ED300GO3F.pdf
Availability of CD10ED300GO3F
QUANTITY
CD10ED300GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10ED300GO3F
Internal Part NumberEIS-CD10ED300GO3F
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.339" (8.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10ED300GO3F
Related LinksCD10ED, CD10ED300GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10ED300GO3F Details Description
Related parts for CD10ED300GO3F
CONN FFC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf