Cornell Dubilier Electronics CD10ED430JO3
CD10ED430JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD10ED430JO3
Brief Description
CAP MICA 43PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10ED430JO3.pdf
Availability of CD10ED430JO3
QUANTITY
CD10ED430JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10ED430JO3
Internal Part NumberEIS-CD10ED430JO3
PackagingBulk
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.339" (8.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10ED430JO3
Related LinksCD10ED, CD10ED430JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10ED430JO3 Details Description
Related parts for CD10ED430JO3
MOSFET N-CH 25V 50A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 20 POS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 12POS .100 TIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 267 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 0.9MM datasheet.pdf
2-CH OUTPUT UNIT (PNP) datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 630VDC datasheet.pdf