Cornell Dubilier Electronics CD10ED620FO3
CD10ED620FO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD10ED620FO3
Brief Description
CAP MICA 62PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10ED620FO3.pdf
Availability of CD10ED620FO3
QUANTITY
CD10ED620FO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10ED620FO3
Internal Part NumberEIS-CD10ED620FO3
PackagingBulk
Capacitance62pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.339" (8.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10ED620FO3
Related LinksCD10ED, CD10ED620FO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10ED620FO3 Details Description
Related parts for CD10ED620FO3
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
16MM RECTANGULAR SCREEN WHITE datasheet.pdf
IC BUFF/DVR N-INV 24SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 60mA Signage 24-HTSSOP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
IC GATE AND SGL 2INPUT 5XSON datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf