Cornell Dubilier Electronics CD10ED750GO3
CD10ED750GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD10ED750GO3
Brief Description
CAP MICA 75PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10ED750GO3.pdf
Availability of CD10ED750GO3
QUANTITY
CD10ED750GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10ED750GO3
Internal Part NumberEIS-CD10ED750GO3
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.339" (8.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10ED750GO3
Related LinksCD10ED, CD10ED750GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10ED750GO3 Details Description
Related parts for CD10ED750GO3
CBL RIBN 20COND TWIST-PAIR 30M datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A BNCM datasheet.pdf
IC LED DVR SHIFT/STORE 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf