Vishay/Vitramon VJ0603A330JXACW1BC
VJ0603A330JXACW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A330JXACW1BC
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A330JXACW1BC.pdf
Availability of VJ0603A330JXACW1BC
QUANTITY
VJ0603A330JXACW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A330JXACW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603A330JXACW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)