Cornell Dubilier Electronics CD10FD131FO3F
CD10FD131FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD10FD131FO3F
Brief Description
CAP MICA 130PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10FD131FO3F.pdf
Availability of CD10FD131FO3F
QUANTITY
CD10FD131FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10FD131FO3F
Internal Part NumberEIS-CD10FD131FO3F
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10FD131FO3F
Related LinksCD10FD, CD10FD131FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10FD131FO3F Details Description
Related parts for CD10FD131FO3F
RES SMD 200 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SMD3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT DEMO V850ES SA2 UPD70F3204 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf