Cornell Dubilier Electronics CD10FD221FO3
CD10FD221FO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD10FD221FO3
Brief Description
CAP MICA 220PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD10FD221FO3.pdf
Availability of CD10FD221FO3
QUANTITY
CD10FD221FO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD10FD221FO3
Internal Part NumberEIS-CD10FD221FO3
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)0.382" (9.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD10FD221FO3
Related LinksCD10FD, CD10FD221FO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD10FD221FO3 Details Description
Related parts for CD10FD221FO3
RES SMD 0.75 OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
AUTO datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf