Cornell Dubilier Electronics CD15ED220JO3F
CD15ED220JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED220JO3F
Brief Description
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED220JO3F.pdf
Availability of CD15ED220JO3F
QUANTITY
CD15ED220JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED220JO3F
Internal Part NumberEIS-CD15ED220JO3F
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED220JO3F
Related LinksCD15ED, CD15ED220JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED220JO3F Details Description
Related parts for CD15ED220JO3F
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 200NH N45 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS DUAL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 500MW DO213AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK CTLR DUAL 52QFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 5.2A 84 MOHM SMD datasheet.pdf