Cornell Dubilier Electronics CD15ED300GO3F
CD15ED300GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED300GO3F
Brief Description
CAP MICA 30PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED300GO3F.pdf
Availability of CD15ED300GO3F
QUANTITY
CD15ED300GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED300GO3F
Internal Part NumberEIS-CD15ED300GO3F
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED300GO3F
Related LinksCD15ED, CD15ED300GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED300GO3F Details Description
Related parts for CD15ED300GO3F
MOSFET N-CH 55V 75A TO-220AB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LC2MOS 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
SMARTPLUG DEMO BOARD datasheet.pdf
CAP WHT SOLDER BLADE 507 SERIES datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V AMBER datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
COVER TERMINAL NEST datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE BLK 12" RED datasheet.pdf