Cornell Dubilier Electronics CD15ED620GO3
CD15ED620GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD15ED620GO3
Brief Description
CAP MICA 62PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15ED620GO3.pdf
Availability of CD15ED620GO3
QUANTITY
CD15ED620GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15ED620GO3
Internal Part NumberEIS-CD15ED620GO3
PackagingBulk
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15ED620GO3
Related LinksCD15ED, CD15ED620GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15ED620GO3 Details Description
Related parts for CD15ED620GO3
IC TIMER WATCHDOG 8UMAX datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 60K PROG 128K DATA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT CP datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 33X33X17.5MM datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf